En büyük isteğimiz;


“GİTFest’e iyi ki gittim” demeniz.


GİTFest’te her şeyin hayal ettiğiniz gibi gitmesini, festivalde şahane anılar biriktirmenizi ve bir sonraki festivali iple çekmenizi istiyoruz.


Bu da takdir edersiniz ki, belirlenmiş bazı kurallara uymakla mümkün.


Sizin de, bizim de bu festivalden mutlu-mesut-memnun ayrılabilmemiz için, aşağıda belirttiğimiz konulara dikkat etmeniz, festival kurallarına uymanızı rica ederiz.


FESTİVAL KURALLARI:

1- Festival denize sıfır bir alanda gerçekleştirilecektir. Plajda cankurtaran görevlilerimiz bulunacaktır. Yine de yüzme bilmiyorsanız tedbirli davranmanızı önemle rica ederiz. Gece denize girmek kesinlikle yasaktır. Bu konuda sorumluluk kabul etmemekteyiz.

2- Festivale evcil dostlarınızı elbette getirebilirsiniz. Fakat onların tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri esnasında size iş düştüğünü belirtmek isteriz. Çevrenin temiz kalması konusunda gerekli hassasiyeti göstereceğinizden eminiz.

3-Festival alanı içerisinde, yeterince bol çeşitlilikte ve uygun fiyatlarda yiyecek-içecek seçeneğiniz olacağı için, lütfen yanınızda yiyecek-içecek getirmeyiniz. 

4- Festival alanına kesici, yanıcı, delici, parlayıcı, patlayıcı hiçbir madde, ruhsatlı/ruhsatsız hiçbir silah ya da lazer ekipmanları kesinlikle alınmayacaktır. 

5- Türkiye Cumhuriyeti yasaları uyarınca yasak olan uyuşturucu ya da uyarıcı her türlü madde, reçetesi beyan edilemeyen ilaçlar, 50 ml.’den büyük ambalajlardaki kişisel kozmetik ürünleri ve güvenlik görevlilerince, tehlikeli ya da sakıncalı bulunan her tür eşya festival alanına alınmayacaktır. 

6- Festival alanına profesyonel ses-görüntü cihazları, video kamera, fotoğraf makinası vb. cihazlar getirmek ve içeride çekim - kayıt yapmak organizatörün izin ve onayına tabidir. 

7- Festival girişinde, güvenlik görevlilerince, üst, çanta, araç araması ve hes kontrolü yapılacaktır. Bilet aldığınızda bunlara onay vermiş sayılırsınız. Bu güvenlik tedbirine uymayanlar, festival alanına alınmayacağı gibi, bilet iadesi de yapılmayacaktır.

8- Festival biletinizi sadece belirtilen bilet satış noktalarından alınız.

9- Festival biletinizi lütfen kaybetmeyiniz. Biletinizin kaybolması, çalınması gibi durumlarda, biletinizin yenilenmesi ya da ücret iadesi söz konusu değildir.

10- Girişte bileğinize takılacak olan bilekliğinizi festival süresince lütfen çıkarmayınız. Bilekliği olmayan kişilerin festival alanından çıkartılacağını belirtmek isteriz. Kopmuş, deforme olmuş bileklikler geçerli değildir. Yeniden bilet almak durumunda kalabilirsiniz.

11- 18 yaş altı katılımcılara (-18) yaş bilekliği takılacaktır. 10. maddede belirtilen konular bu kategori için de geçerlidir. Ayrıca -18 yaş bilekliği taşıyan katılımcılarımız, festival alanında alkol ve tütün ürünleri alışverişi yapamazlar.

12- Festival alanında ateş yakmak kesinlikle yasaktır.

13- Festival kapsamında gerçekleştirilecek olan canlı performansları izlemek için oturma düzeni oluşturmayacağımızı belirtiriz.

14-Festival alanında “emanet noktası” olmayacaktır. Bu nedenle lütfen gereksiz eşya getirip, kendinize yük etmeyiniz. Özellikle kıymetli eşyalarınızı hiç getirmeyiniz.

15- Festivalimizde elbette ki tüm güvenlik önlemleri alınacaktır. Bununla birlikte belirtmek isteriz ki; Olası kayıp, zarar, ziyan, hasar, kaza, yaralanma gibi olumsuz durumlardan sorumlu değiliz. Lütfen tedbirlerinizi kendiniz de alınız. Yine de bir şeyler ters giderse, size her konuda yardımcı olmaya hazır danışma görevlilerimiz ve olası sağlık sorunlarında başvurabileceğiniz sağlık personelimiz 7/24 görevlerinin başında olacaklar.

16- Size ait olmayan bir eşya bulursanız, lütfen kayıp eşya deskimize bırakınız. Ya da bir eşyanızı kaybettiyseniz, yine kayıp eşya deskimize başvurunuz.

17- Kamp alanında, kamp görevlilerinin yönlendirmelerine riayet etmek esastır. Çadırınızın kurulum yerini, karavanınızın yerleşim yeri ve şeklini onlar belirleyeceklerdir. Çadırınız basic kamp çadırı olmalı ve 4 m2'yi aşmamalıdır. Büyük çadırların kurulumuna izin verilmeyecektir.

18- Kamp alanı dışında, festival alanında konaklama yapılamaz.

19- Festival alanında ücretsiz olarak kullanıma açık yeterli sayıda portatif ve konteynır WC olacaktır. Bunların kullanım talimatlarına uygun olarak kullanılması genelin yararınadır.

20- Festival giriş kapısı önünde ya da etrafında, festival alanının dışında, el ilanı, broşür, insert vb. hiçbir tanıtım materyalinin dağıtılmasına, civardaki direk ve ağaçlara afiş, branda vb. asılmasına, infodesk kurulmasına izin verilmeyecektir. Festival alanı içerisinde gerçekleştirilecek olan her türlü ticari faaliyet ve tanıtım çalışması, organizatörün bilgisi ve onayı dahilinde mümkün olabilecektir.

21- Festivale geldiğinizde, festival alanı içinde görüntü çekimi ve ses kaydı yapılmasına şahsi izin vermiş sayılırsınız. Yapılan çekimler tanıtım amaçlı kullanılabilir.

22- Festival biletleri organizatörün yazılı izni olmaksızın, herhangi bir yayın organında, yarışma benzeri programlarda promosyon amaçlı kullanılamaz.

23- Organizatör, gerekli gördüğü koşulda, bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir

24- Organizatör, festival ve içeriğiyle ilgili olarak, yerleşim planı revizyonu yapabilir. Program ve aktivitelerin niteliğinde, tarihinde, saatinde, yerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda gerçekleşecek olası değişiklikler, biletin tam ya da kısmi iadesi için sebep arz etmez.

Organizatör, olağanüstü ve acil bir durumda, festivali durdurma, sonlandırma, erteleme, uzatma, katılımcı ve ziyaretçileri festival alanının dışına çıkarma ya da alanda tutma haklarına sahiptir.

25- Güvenlik görevlileri, uygun bulmadığı kişileri, biletlerini iade ederek içeri almama hakkına sahip oldukları gibi, içeride çevreye rahatsızlık veren kişileri de biletini iade etmeksizin dışarı çıkarma hakkına sahiptirler.

26- Hava koşulları, bilet iadesi için geçerli sebep sayılamaz.

27- Bilet iadesi sadece mücbir sebep dolayısıyla Organizatörün festivali iptal etmesi durumunda söz konusudur.

28- Festival alanı dışında gerçekleşen hiçbir durum ya da olaydan organizatör ve festival güvenliği sorumlu olmayacaktır.

29- Festival biletini satın alan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır.


Hep birlikte, huzurla, güvenle, keyifle, neşeyle HADİ GİDELİM!